10 pomysłów na prezent na chrzest

24 maja 2016

Untitled design (21)

Przyszła wiosna, a wraz z nią piękna pogoda, która częściej skłania rodziców małych dzieci do organizowania ceremonii chrzcin i związanej z nią imprezy. Jednak to, co w takiej sytuacji spędza sen w powiek, to często nie wybór kościoła czy miejsca poczęstunku, lecz pytanie, które niejednokrotnie zadadzą im zaproszeni goście: A powiedzcie, co moglibyśmy sprezentować maluchowi? Aż mnie wzdryga kiedy przypominam sobie wysiłek, z jakim sama odpowiadałam na to pytanie. Właśnie dlatego, nauczona doświadczeniem, postanowiłam stworzyć listę dziesięciu możliwie uniwersalnych i w moim odczuciu możliwie jak najmniej tandetnych prezentów, które można ofiarować chrzczonemu brzdącowi.

1. Biblia dla dzieci

Jako że chrzciny są okazją ściśle chrześcijańską, można się pokusić o prezent bezpośrednio z nimi związany. Osobiście nie jestem zwolenniczką medalików czy innych złotych świecidełek, których dziecko i tak przecież nie nosi, a które potem przez lata i tak zbierają kurz na półce i koniec końców zostają przetopione na obrączki dorosłego już potomka albo, co gorsza, sprzedane w lombardzie. Dlatego uważam, że świetnym pomysłem jest Biblia dla dzieci, która wprowadzi malca w świat wiary prostymi słowami, dostosowanymi do jego wieku, a którą można mu nawet będzie czytać na dobranoc. Piękna Biblia z dedykacją od ofiarodawcy na pewno starczy na długo.

1.
 1. Ilustrowana Biblia dla dzieci, Wyd. Jedność – 30, 49 zł
 2. Biblia dla maluchów, Oficyna wydawnicza Vocation – 39, 49 zł
 3. Pierwsze kroki z Biblią, Wydawnictwo Diecezjalne – 20, 49 zł
 4. Zabawa z Biblią – Wydawnictwo Święty Wojciech – 23, 99 zł

2. Książka z bajkami

Muszę przyznać, że propozycje książkowe są moim faworytem, ponieważ nie tylko stanowią dla dziecka niesamowitą wartość, ale także będą stanowił piękną pamiątkę. Pięknie wydana księga z bajkami pobudzi jego wyobraźnie, pozwoli poznać niesamowity świat i spędzić z rodzicami niesamowite chwile. A być może kiedyś będzie źródłem bajek czytanych waszemu wnukowi?
1. (1)
 1. Najpiękniejsze bajki świata, wyd. Olesiejuk – 21, 99 zł
 2. Mój skarbiec. Ulubione Historie, wyd. Wilga – 27, 99 zł
 3. Księga baśni mojego dzieciństwa, wyd. Olesiejuk – 40, 49 zł

3. Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne to pamiątka na lata, która długo będzie zdobić pokój dziecka i przypominać mu darczyńcę. Taką ozdobą może być ramka ze zdjęciem (koniecznie poprośmy rodziców malucha o aktualną fotkę!), piękny plakat (najlepiej z funkcją pedagogiczną) lub zegar.

1. (2)

 1. Ramka Baby Art
 2. Plakat Alfabet
 3. Zegar ścienny Piraci

4. Grające i świecące

Wymiar pamiątkowy będą miały również dla chrzczonego brzdąca innego rodzaju ozdoby: może to być oryginalna lampka nocna, która zapali się na dźwięk ich głosu, kuferek-pozytywka, który najpierw będzie cieszył małą dziewczynkę muzyką i ruchem, a do którego w przyszłości wrzuci swoje skarby, czy projektor, który wyświetli na ścianie gwiazdy i księżyc.

1. (3)

 1. Pozytywka z różową myszką
 2. Lampka nocna aktywowana dźwiękiem
 3. Lampka – projektor w gwiazdki

5. Kocyk lub pościel

Z doświadczenia wiem, że kocyków i pościeli nigdy dość. Kolorowe i wielobarwne pościele z jednej strony w łatwy sposób pomogą rodzicowi szybko zmienić wystrój pokoiku i umilą maluchowi sen, a z drugiej strony na pewno posłużą mu na lata. Co do kocyków – kto jest rodzicem, ten wie, jak szybko się brudzą i w ilu miejscach są potrzebne. Rodzice kilkumiesięcznego bobaska na pewno docenią taki prezent.

1. (4)

 1. Pościel Zoopreme
 2. Pościel bambusowa Camphora
 3. Kocyk przejściowy Maylili
 4. Kocyk Effii

6. Własnoręcznie stworzony komplet

Często rodzice maluszka mają już wszystko dzięki skompletowanej wyprawce, jednak jak to zwykle bywa z dziecięcymi gadżetami – lubimy jak są ładne i w dużych ilościach. Kierując się tą zasadą można chrzczonemu maluszkowi własnoręcznie skompletować piękny zestaw zawierający na przykład pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji i kąpieli wraz z ręcznikiem, zestawem pielęgnacyjnym i zabawkami do wanienki. Taki zestaw będzie bardzo efektownie wyglądał i na pewno zostanie wykorzystany.

1. (5)

 1. Ręcznik 3 Sprouts
 2. Zestaw kąpielowy Beaba
 3. Pływająca piramida Sophie de Vulli

7. Kosz na zabawki

Obecność dziecka w domu daje jedną gwarancję: zabawek będzie cała masa i długo będą nam one towarzyszyć. W tych okolicznościach bardzo dobrym pomysłem z okazji chrztu może być piękny kosz na zabawki, a jeżeli poniesie nas fantazja i pozwolą na to finanse, możemy go również wypełnić zawartością. Kosz będzie estetycznym dopełnieniem dziecięcego pokoiku, a jego praktyczna wartość jest nie do przecenienia.

1. (6)

 1. Filcowa torba z uchwytem Childhome
 2. Kosz na zabawki Dolly
 3. Kosz na zabawki 3 Sprouts

8. Bon na sesję zdjęciową

Prezentem z kategorii mało praktycznych, ale pamiątkowych i miłych może być bon na rodzinną sesję zdjęciową. Jeżeli macie znajomego, sprawdzonego lub poleconego fotografa, warto pomyśleć o tego typu atrakcji, dzięki której wspólne chwile zostaną uwiecznione na lata. Z doświadczenia wiem, że rodzice zwykle nie mają środków na takie cele, a przecież każdy lubi piękne zdjęcia.

photo-1434425937023-dd37d1512d9d

9. Mata edukacyjna

Dwie ostatnie kategorie prezentów to trochę droższe gadżety, o zakupie których rodzice małego dziecka nie myślą w pierwszej kolejności przy kompletowaniu wyprawki. Mogą więc one stanowić idealne jej dopełnienie, a jednocześnie mogą być świetnym prezentem na chrzest. Pierwsza kategoria to maty edukacyjne. Moje dziecko spędziło na takiej macie pierwsze pół roku swojego życia i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej. Jeżeli więc wiadomo, że maluszek jeszcze takiej nie posiada, warto go w nią zaopatrzyć.

1. (7)

 1. Mata edukacyjna Milly
 2. Mata edukacyjna BB Tradition
 3. Mata edukacyjna Latitude

10. Krzesełko do karmienia

Ostatnia kategoria to krzesełka do karmienia. Moim zdaniem jest mistrzowski pomysł na prezent na chrzest. Rodzice zwykle nie uwzględniają krzesełka w wyprawce, a potem w popłochu orientują się, że już najwyższa pora, aby zacząć z niego korzystać. Możemy im w tym pomóc, zawczasu zaopatrując malucha w odpowiednie siedzisko. Tutaj nie ma złych wyborów, ponieważ mamy gwarancję, że takie krzesło posłuży mu długo i będzie bardzo mile widzianym prezentem.

1. (8)

 1. Krzesełko do karmienia EVOLU 2
 2. Krzesełko do karmienia Baby Bjorn
 3. Krzesełko do karmienia DANCHAIR

Starałam się, aby moja lista prezentów na chrzest była różnorodna i oryginalna, jednak jeśli poszukujecie czegoś innego lub potrzebujecie prezentu dla dziecka na inną okazję, możecie zapoznać się z bogatym asortymentem sklepu http://babydeco.eu/, w którym każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Ale mam cichą nadzieję, że moje propozycje są naprawdę pomocnymi inspiracjami.

 

Wpis powstał we współpracy z marką babyDECO.

Podobne wpisy