Książkowe nowości dla dzieci, które musisz poznać

31 marca 2021

Lada moment obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto, które ma miejsce co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji, razem z wydawnictwem Znak Emotikon, które jak zwykle o tej porze przygotowało dla was bardzo wysokie rabaty, przygotowałam listę książkowych nowości dla dzieci, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce.


Wszystkie promocje (do 60% rabatu) z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci znajdziecie tutaj: KLIK.


Mikołajek

Znane i lubiane przygody największego francuskiego urwisa doczekały się kolejnych edycji. Od jakiegoś czasu na rynku wydawniczym mamy już dwie części przygód Mikołajka, a teraz dołącza do nich „Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów”.

Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów 23,79 zł

Nieznane przygody Mikołajka (wydanie 2021) 29,23 zł

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja (wydanie 2021) 31,95 zł

„Bardzo lubię, kiedy stryjek Eugeniusz do nas przychodzi, bo jest strasznie śmieszny: cały czas robi różne psikusy i bardzo głośno się śmieje. Opowiada też dowcipy, ale nigdy ich nie słyszałem, bo kiedy zaczyna opowiadać, każą mi wychodzić z pokoju”.

Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

W tym tomiku znajdziesz wybór najzabawniejszych opowiadań o Mikołajku, jego najbliższych i kumplach, którzy zawsze maja pełno odjazdowych pomysłów. 

książki dla dzieci
książkowe nowości dla dzieci

Michał Rusinek

Michała Rusinka znałam od zawsze jako sekretarza i wieloletniego współpracownika Wisławy Szymborskiej. Ale Michał Rusinek to również poeta bawiący się słowem nie gorzej od swojej wybitnej pracodawczyni. W dwóch niedawno wydanych tomikach dla dzieci możemy znaleźć przezabawne i bardzo błyskotliwe wierszyki, które dla każdego rodzica dbającego o zasób słów i rozwój mowy swojego dziecka są prawdziwym złotem.

Psia skrętka, czyli przewodnik po dziecięcych przekleństwach 30,59 zł

Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach 30,59 zł

nowe książki dla dzieci

Muminki

Dla mnie Muminki to bajka wszechczasów – budząca emocje, wzruszająca, zabawna, działająca na wyobraźnię, bardzo ciepła i barwna opowieść. Chyba nie ma dziecka, które nie pokochałoby Muminka, panny Migotki, Ryjka, Małej Mi czy Włóczykija.

Przygody w Dolinie Muminków 37,49 zł

Teraz Muminki doczekały się kolejnego wydania, zainspirowanego opowiadaniami Tove Janson. To zbiór barwnych opowieści o niezwykłych przygodach Muminka i jego przyjaciół. Przeczytajcie o tym, jak mieszkańcy Doliny Muminków spotykają Hatifnatów, łapią smoka, niespodziewanie znajdują nowy dom… i poznają tajemniczą Bukę.

Pozostałe opowiadania:

Kometa nad doliną Muminków 19,06 zł

W dolinie Muminków 19,34 zł

Lato Muminków 19,34 zł

Zima Muminków 19,06 zł

Kosmiczne wyzwania

Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego?

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy 30,59 zł

Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia Chmiela, Arturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier! W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie – Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa.

Wyląduj z Arturem na Marsie, odszukajcie zagubiony lądownik i zastanówcie się, jak może wyglądać mieszkaniec planety Proxima Centauri B.

Wynalazcy

Jakie cuda techniki zawdzięczamy zwierzętom? Poznajcie rekina, który wymyślił tak superszybki kostium pływacki, że jego używania zakazano na igrzyskach olimpijskich! I ślimaka – twórcę domku, który w środku jest zawsze zimny, nawet na pustyni!

Klimatyzacja? Ubrania przeciwdeszczowe? Tunele? Igła w strzykawce? To tylko niektóre z wielu wynalazków stworzonych dzięki zwierzętom. Bo to one wymyśliły mnóstwo rzeczy, z których korzystacie na co dzień. I wciąż wymyślają! Zobaczcie, jak fascynujący jest ich świat. Pełna humoru i ciekawostek książka dla młodszych i starszych miłośników zwierząt!

Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki 33,99 zł

książkowe nowości dla dzieci
książkowe nowości dla dzieci

Mój cień jest różowy

Podnosząca na duchu książka, która dodaje dzieciom odwagi i wspiera je w byciu sobą. Opowieść o małym chłopcu z uparcie różowym cieniem i o jego pełnej emocji wyprawie do szkoły w… spódniczce. A także o niezwykłym ojcu, który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko w jego wyborach i być obok w każdej sytuacji. Ta inspirowana prawdziwą historią synka autora opowieść poruszyła już miliony ludzi na całym świecie. I cały czas wzrusza. W dzieciach budzi odwagę, a w dorosłych – pragnienie bycia lepszym rodzicem.

Mój cień jest różowy 30,59 zł

książkowe nowości dla dzieci
książkowe nowości dla dzieci

Strach – opowieść o oswajaniu lęku

Nie ma dziecka, które, nie odczuwa strachu. Dzieci boją się ciemności, obcych, tego, że nikt ich nie kocha. Strach to potężna i destrukcyjna siła wpływająca na całe życie. Potrafi nawet zniszczyć dziecięcy świat. Są jednak sytuacje, w których jest niezbędny…

Strach. Opowieści o oswajaniu lęku 24,99 zł

książkowe nowości dla dzieci

Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie. Juul pokazywał, jak ich słuchać.

A doktor Catherine Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie.

Dzięki tej książce twoje dziecko zrozumie, dlaczego ze strachu chowa się pod łóżkiem i czasami kłamie, kiedy się boi. Te opowieści pomogą mu też odkryć, czym jest asertywność, i że wyznazanie granic jest mądre i potrzebne.

Gdy znajdzie klucz do swoich lęków, poczuje się bezpieczniej. A ty będziesz spokojniejsza.


Wszystkie promocje (do 60% rabatu) z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci znajdziecie tutaj: KLIK.

Partnerem wpisu jest marka Znak Emotikon.


Przeczytaj również:

Ikabog – recenzja najnowszej książki J.K. Rowling

Podobne wpisy