Motheratorka.pl – blogowe podsumowanie roku

30 grudnia 2015
Motheratorka.plblogowe podsumowanie roku

Jutro sylwester, rok się kończy, więc i dla mnie przychodzi czas podsumowań. To był bardzo dobry rok, choć na początku nic tego nie zapowiadało. Startowałam w niego pełna obaw, a zamykam go pełna satysfakcji i planów na przyszłość. Co więc się wydarzyło?

W kwietniu mój synek skończył roczek. Wyprawiłam mu wspaniałe przyjęcie, które było początkiem naszego poznawania się na nowo i jego totalnego rozwoju w cudownym kierunku. Stresowałam się, że późno zaczął raczkować, że nie chodzi, a dzisiaj śmiga jak stary i zaczyna mówić. Jestem z niego dumna!
W sierpniu skończyłam 30 lat. To nie były kryzysowe urodziny, tylko mój motor do działania, dodatkowo napędzony przez przegląd szafy i zakupy z fantastyczną Kaliną – Style Doctor. Wypędziła moje kompleksy, pomogła poznać własną wartość i dała mi nową pewność siebie.
W październiku wróciłam do pracy. Z małymi perturbacjami i pewnym poślizgiem, ale jednak jakoś udaje mi się to wszystko godzić. Ignaś poszedł do żłobka, więc sporo choruje, a praca jest w kratkę, ale liczę na to, że będzie to wyglądało coraz lepiej i coraz sprawniej.
A ostatniego dnia lipca założyłam bloga i to było najlepsze, co mogłam zrobić. Na początku z końcówką blogspot.com, chwilę później już na własnej domenie. Jestem z siebie totalnie dumna i sprawia mi to coraz większą frajdę. Mało tego – wciągnęłam w blogowanie mojego męża, a on ma coraz więcej pomysłów na rewelacyjne wpisy i winduje mi statystyki swoimi dotychczasowymi dokonaniami. Jeżeli o statystykach mowa, spójrzcie na to:
Jutro blog kończy 5 miesięcy. W tym czasie odwiedziło go 18 125 Unikalnych Użytkowników. Sama jeszcze w to nie wierzę! Na dzień dzisiejszy na facebookowym fan page’u Motheratorki jest 2161 fanów. Czytelników. Ludzi, którzy są mi bliscy. Oby tak dalej!!!
W tym czasie wzięłam też udział w trzech wydarzeniach blogowych. Były to Blog Fest, Blogotok i Blogowigilia. Poznałam mnóstwo niesamowitych osób i dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy. W przyszłym roku nadal planuję taki rozwój i udział w kolejnych spotkaniach i warsztatach.
Z dotychczasowych projektów bardzo dumna jestem z serii wpisów “Jak to się robi w…”, do której planuję powrócić po Nowym Roku, a także z obecnie trwającej akcji #jestemuczciwy. Mam już pomysł na następny projekt, ale o tym na razie cicho-sza.
A teraz zapraszam na wisienkę na torcie, czyli najpopularniejsze wpisy roku 2015, a tym samym najpopularniejsze wpisy w całej historii bloga motheratorka.pl. W statystykach pierwsza piątka kształtuje się tak:
  1. 10 anty-prezentów gwiazdkowych dla dziecka
  2. 10 pomysłów na prezenty (pod choinkę) dla rocznego dziecka
  3. 7 rzeczy, których nikt nie powie Ci o macierzyństwie
  4. 10 pomysłów na prezenty (pod choinkę) dla noworodka i niemowlaka
  5. 10 pomysłów na prezenty (pod choinkę) dla dwulatka
Biorąc pod uwagę, że cztery z nich odznaczają się zdecydowaną sezonowością (chociaż oczywiście są to bardzo uniwersalne listy prezentowe na każdą okazję), absolutnym hitem tego roku był tekst “7 rzeczy, których nikt nie powie Ci o macierzyństwie”.Pozwolę sobie też na koniec przypomnieć teksty, które na to zasługują w mojej prywatnej ocenie, bo były kamieniami milowymi mojego bloga. Tym razem kolejność jest dowolna.

  1. Czy moje dziecko jest człowiekiem?
  2. Tablica sensoryczna – busy board DIY
  3. Po drugiej stronie lustra. Nie-bajka, nie-dramat w czterech aktach.
  4. Matka – trzydziestolatka, czyli jak leczyłam swój styl
  5. #jestemuczciwy – powiedz to!

Na nadchodzący Nowy Rok życzę Wam i sobie, aby był co najmniej tak dobry jak ten odchodzący, a jak się da, to jeszcze lepszy. Życzę Wam, abyście mieli odwagę spełniać marzenia i sięgać gwiazd. Żeby wszystko, co do tej pory uważaliście za niemożliwe, nagle stało się dla Was łatwe i przyjemne. A nade wszystko życzę nam, abyśmy byli tu razem. Abym ja pisała dla Was coraz więcej i coraz częściej tak, abyście czytali moje wpisy z zaciekawieniem i przyjemnością. Bo po to tu własnie jestem 🙂

Do siego roku!

Podobne wpisy